przeglądasz

jak myć ?

Jakmyć na myjni bezdotykowej ?

Samoobsługowe myjnie bezdotykowe AutoBłysk24 nie wymagają od użytkowników demontowania anten, spojlerów i bagażników czy składania lusterek – elementy te są całkowicie bezpieczne. Jedyne, na co należy zwrócić szczególną uwagę, to zaparkowanie pojazdu pośrodku stanowiska, aby mieć zapewniony swobodny dostęp do każdej strony samochodu. Oczywiście przed skorzystaniem z myjni należy sprawdzić, czy dysponujemy odpowiednią ilością bilonu (1 zł, 2 zł, 5 zł). W przypadku jego braku należy zaopatrzyć się w żetony AutoBłysk24.

Program:Wstępny oprysk chemiczny / mycie felg

Program ten służy do zmiękczenia zaschniętych owadów oraz wszelkiego innego uporczywego brudu, zalegającego na karoserii bądź felgach. W jego trakcie podawana jest gorąca, zmiękczona woda z dodatkiem sezonowego środka chemicznego. Stosowanie wstępnego oprysku przed myciem zasadniczym przynosi doskonałe efekty: samochód zostaje uwolniony od stwardniałych zabrudzeń, które (szczególnie te biologicznego pochodzenia) potrafią nieraz wytrzymać cały proces czyszczenia na myjniach automatycznych.

Program:Piana master

Nanoszenie lancą specjalnej, gęstej piany, która doskonale rozprawia się z nawet najbardziej uporczywym zabrudzeniem. Bez względu na liczbę pracujących stanowisk, parametry piany są zawsze wszędzie jednakowe. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu niezależnego kompresora oraz pompy pomocniczej, wyposażonej w regulator ciśnienia. Właściciel myjni ma możliwość regulacji gęstości oraz grubości piany, a także kontrolowania proporcji mieszania komponentów, co pozwala na uzyskanie optymalnego składu chemicznego.

Program:Piana Colour

Nanoszenie lancą kolejnej warstwy piany o charakterystycznym, tęczowym efekcie wizualnym. Dzięki swym właściwościom jest bezlitosna dla każdego rodzaju brudu. Połączony efekt PIANY MASTER oraz PIANY COLOUR zapewnia doskonałe rezultaty mycia. Również i tutaj działa niezależny kompresor oraz pompa pomocnicza z regulatorem ciśnienia. Tak samo też, jak w przypadku poprzedniego programu, właściciel myjni ma pełną kontrolę nad gęstością, grubością oraz składem chemicznym piany.

Program:Mycie zasadnicze

Rozpoczęcie naliczania czasu mycia następuje po wciśnięciu przycisku. Wcześniej należy jednak umieścić we wrzutniku właściwą liczbę monet lub żetonów oraz wyjąć lancę myjącą. Podczas naciskania spustu należy kontrolować odległość lancy od pojazdu, która nie powinna wynosić więcej niż 30 cm. Program mycia zasadniczego zajmuje zazwyczaj około połowy czasu kompletnego czyszczenia pojazdu. W trakcie tego programu precyzyjnie dozowany jest mikroproszek, który w połączeniu z gorącą i zmiękczoną wodą (podawaną z wysokim ciśnieniem) zapewnia doskonały efekt czyszczący, nie uszkadzając lakieru.

Program:Spłukiwanie

Po zakończeniu mycia zasadniczego należy wcisnąć przycisk. Lanca rozpocznie podawanie czystej zimnej wody. Spłukiwanie należy przeprowadzać dokładnie, od góry do dołu, utrzymując odległość lancy od samochodu w przedziale 30-50 cm. Wysokie ciśnienie wody, wraz z dokładnie przeprowadzoną czynnością, to gwarancja uzyskania efektu lśniącej czystości bez plam i smug.

Program:Woskowanie / osuszanie

Program zostaje uruchomiony przyciskiem. Gorący roztwór zmiękczonej wody z woskiem-polimerem należy nanieść na cały pojazd, trzymając lancę w odległości ok 50 cm od jego powierzchni. Najlepsze efekty daje dwukrotne pokrywanie. Wytworzona w ten sposób powłoka zapewnia skuteczną ochronę przed brudem, mikrozarysowaniami oraz działaniem promieniowania UV. UWAGA: nie należy woskować niedomytych miejsc pojazdu!

Program:Nabłyszczanie

Program uruchamiany przyciskiem. Stosowany jest po myciu zasadniczym, spłukiwaniu i woskowaniu. W jego trakcie do zmiękczonej i zdemineralizowanej wody dodawany jest środek o właściwościach nabłyszczających i osuszających. Należy dokładnie spłukać całą powierzchnię samochodu, utrzymując lancę w odległości 30-50 cm. Nie wycierać!

Program:Szczotka

Program ten stanowi uzupełnienie dla mycia zasadniczego. Pozwala na usunięcie trudnych do zmycia zabrudzeń, szczególnie w zakamarkach pojazdu. Przez szczotkę podawana jest w dużej ilości piana aktywna, zmieszana z miękką i podgrzaną do temperatury 60 °C wodą. Szczotka wykonana jest w systemie FLEX – zapewnia doskonały efekt czyszczący, przy zachowaniu maksymalnej delikatności dla lakieru. Uruchomienie tego programu – tak jak każdego innego – wymaga wrzucenia monety bądź żetonu.

Koniec

Pojazd jest czysty i lśniący. Należy pamiętać, by również stanowisko pozostawić w czystości oraz odłożyć lancę do schowka.

przeglądajpozostałe podkategorie
29 gotowych projektów
2 państwa
17985698 zadowolonych klientów

NasiPartnerzy